Specyfikacja założeń projektowych - Zał. nr1

Do oferty: Kurs z udzielania pierwszej pomocy w SP nr 53 w Częstochowie

SPECYFIKACJA ZAŁOŻEŃ PROJEKTOWYCH

Opis zadania:

1. Projekt zakłada przeprowadzenie w Szkole Podstawowej nr 53 w Częstochowie kursu teoretyczno-praktycznego z udzielania pierwszej pomocy pod okiem doświadczonych ratowników medycznych.
  2. Zajęcia takie powinny odbywać się cyklicznie.
  3. Ćwiczenia mają mieć charakter praktyczny i powinny odbywać się na fantomach. Powinny  obejmować m.in. masaż serca, sztuczne oddychanie, opatrywanie ran i krwotoków, unieruchamianie złamań, reagowanie w przypadku zasłabnięć i omdleń, ataków epilepsji itp. Zajęcia mają także nauczyć jak prawidłowo i skutecznie podawać informację podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem służby ratowniczej. Chodzi o to aby każde z dzieci miało możliwość praktycznego wykonania zadania a nie tylko patrzenia jak wykonuje je kolega.
  4. Zajęcia powinny odbywać się w szkole na dodatkowych godzinach lub na jednej z lekcji wychowawczych przynajmniej raz w tygodniu przez trzy miesiące z rzędu.
  5. Zakres szkolenia i ilość godzin należy dostosować do wieku dzieci. Inny zakres będzie dla klas I-III a inny dla IV-VIII.
  6. Po zakończeniu całego szkolenia uczniowie będą mogli otrzymać w formie np. certyfikatu lub dyplomu potwierdzenie ukończenia kursu.
  7. Zajęcia powinny obejmować wszystkich uczniów, z założeniem że jeśli przydzielone środki nie pozwolą na przeszkolenie wszystkich klas to w zależności od kwoty należy szkolić uczniów poczynając od najstarszych klas po to, aby wychodząc ze szkoły potrafili już udzielić takiej pomocy w razie potrzeby.
  8. Liczba klas: pion 1- 3 – 14, pion 4-6 – 15, pion 7-8 – 7.
  9. Termin realizacji projektu do 15.12. 2024 r.