„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie 13 grudnia 1981r. – PAMIĘTAMY”

"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!"

Projekt dla uczniów i nauczycieli województwa śląskiego.

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

W okresie wrzesień - grudzień 2021 realizowane będą w szkole następujące działania:

• Pokaz filmu "Nie zabierajcie mamy", spotkanie ze świadkiem wydarzeń
  • Cykl wykładów dla nauczycieli "Odkrywamy historię Solidarności"
  • Budowanie szkolnych kącików patriotyczno - historycznych "40 lat po stanie wojennym"
  • Konkurs literacki "Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich"
  • Prezentacja mobilnej wystawy "13 grudnia 1981 - Pamiętamy"
  • Podsumowanie projektu w regionach "40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego"

Wszystkie informacje na temat realizacji działań umieszczane będą w zakładce Projektu .Zapraszam uczniów i nauczycieli do aktywnego włączania się w realizację zadań.