Pracownia druku 3D

W ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości uruchomiliśmy pracownię druku 3D.

Mamy do dyspozycji drukarkę 3D oraz peny 3D.

Celem zajęć w pracowni jest zwiększenie świadomości uczniów szkoły podstawowej na temat nowych technologii, zapoznanie uczniów z drukiem 3D, który staje się coraz bardziej popularną dziedziną w przemyśle, poznanie możliwości urządzenia, jakim jest drukarka 3D, a także nauka jej podstawowej obsługi, poznanie programów do tworzenia modeli 3D. Nasz cel to także doskonalenie umiejętności posługiwania się komputerem i pracy w grupie. Na zajęciach  z penami uczniowie rozwijają kreatywność dając pomysły modeli do wykonania a także kształtują umiejętności takie jak cierpliwość, dokładność i precyzja.