Innowacja „Mali odkrywcy”

Uczniowie klasy 3B  z dużym zaciekawieniem uczestniczą w  innowacji pedagogicznej „Mali odkrywcy” prowadzonej przez nauczyciela fizyki panią Agnieszkę Kowalczyk. Bardzo chętnie wykonują doświadczenia  korzystając z wielu różnorodnych pomocy, w tym z pomocy Laboratorium Przyszłości, które świetnie wpasowują się w tematykę realizacji zadań. Podczas zajęć wykorzystano wiele metod aktywizujących motywując uczniów do dalszych działań, w tym metody opierającej się na samodzielnym dochodzeniu do wiedzy oraz na pracy w grupie i komunikacji w zespole sprzyjającej kształceniu  kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Uczniowie- Odkrywcy badają w trakcie zajęć różne zjawiska  z otaczającego ich świata próbując odpowiedzieć na pytanie: Co nas otacza? W trakcie zajęć realizowane są m.in. takie tematy : Ciała stałe, Objętość cieczy, Natężenie dźwięku, Elektrostatyka, Prąd elektryczny. Podczas zajęć dzieci kształtują umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków z własnych działań. Skrupulatnie sporządzają notatki. Zajęcia wnoszą wiele wiedzy z otaczającego nas świata i cieszą się wśród dzieci dużym zainteresowaniem.

Autor: Ewa Szklarek, Agnieszka Kowalczyk