Dzień Baśni

1 XII 2023 roku  został zorganizowany w naszej szkole przez  Samorząd Uczniowski Dzień Baśni. Wzięły w nim udział dzieci z klas od 1 do 8. Obchody miały na celu przypomnienie uczniom bohaterów z ich pierwszych książek    i zachęcenie do czytania nie tylko bajek i baśni, ale w ogóle literatury. Uczniowie w różnym wieku, z różnych klas i środowisk mieli zintegrować się we wspólnej zabawie.  Już od rana większość dzieci chodziła przebrana za postaci z bajek. Później korowód odwiedził wszystkie klasy, aż w końcu zawitał w grupach przedszkolnych, gdzie dzieci zgadywały,co to za postacie i z jakich bajek. Następnie najlepiej przebrani uczniowie zgromadzili się na środku  łącznika głównego, gdzie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Nie było to łatwe, ponieważ była to duża grupa. Wychowawcy przesłali zdjęcia najlepiej przebranych osób i ilość uczniów biorących udział w zabawie. Zostały przyznane punkty za udział w akcji.  Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za udział w tym święcie baśni.