Powiatowy konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną „Zagrożenia w Internecie, jak uniknąć, jak reagować?” realizowany w ramach udziału w programie „Twoje dane Twoja sprawa”

1. CELE KONKURSU:
  • Promowanie bezpiecznego korzystania z internetu.
  • Promocja programu Twoje dane - Twoja sprawa.
  • Rozwijanie umiejętności świadomego korzystania ze smartfonów.
  • Promocja idei dbania o swoją prywatność w Internecie.
  1. UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną nt. „Zagrożenia w internecie, jak uniknąć, jak reagować?” - uczniowie klas 6 - 8 szkoły podstawowej:

1. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:
  • Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych: klas 6 - 8. Jedną pracę może

przygotować maksymalnie dwóch uczniów. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

• Format i technika prac:

- Prezentacja multimedialna – maksymalnie 10 slajdów w dowolnym programie, którego plik można udostępnić.

- Wszystkie zgłoszone prace muszą być własną pracą uczestników, nigdzie wcześniej niepublikowaną i niezgłaszaną do innych konkursów. Nie mogą naruszać praw autorskich, czy znaków towarowych.

-Wszystkie użyte zdjęcia i grafiki powinny być pobrane z legalnych źródeł,
np. z otwartych zasobów edukacyjnych, oparte na otwartych licencjach.

• W przypadku nadużyć dokonanych przez uczestników konkursu, które w szczególności polegają na kopiowaniu prac osób trzecich lub zakupu gotowych prac organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia pracy z przyczyn formalnych.
  1. TERMIN I SPOSÓB DOSTARCZENIA PRAC

Prace należy przesłać do 26 marca 2024r. na podany adres mailowy –

jpiasecka-postawa@sp53czestochowa.onmicrosoft.com; do pracy należy dołączyć zdjęcie lub skan karty zgłoszenia do konkursu – załącznik nr 1.

Odpowiedzi na pytania w sprawie konkursu udzielają organizatorki telefonicznie - 34 363 38 60; 34 363 49 92, lub poprzez podany adres mail.

Prezentacje wraz z kartami zgłoszeń powinny być przesyłane przez nauczyciela.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do promocji konkursu poprzez publikację wyników
na swojej stronie internetowej z podaniem imion i nazwisk zwycięzców wraz z podaniem szkoły oraz opiekuna ucznia z danej szkoły.

• Rozstrzygnięcie konkursu.

Lista zwycięzców i wyróżnionych zostanie opublikowana najpóźniej 12 kwietnia 2024r.
na stronie Szkoły Podstawowej nr 53 w zakładce „Wyniki konkursów”: https://sp53czest.szkolnastrona.pl/p,117,wyniki-konkursow.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i dyplomy.  Dla nauczycieli przewidziane są podziękowania.

Informację o wynikach i sposobie odbioru nagród prześlemy także do szkół laureatów drogą elektroniczną na adres mailowy szkoły.

1. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych
i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – dalej „RODO” informuję, że:

• Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej – Curie.

Z administratorem danych można skontaktować się poprzez:

1. adres do korespondencji: Władysława Orkana 95/109, 42 – 229 Częstochowa ,
  2. numer telefonu: tel 34 363 38 60; 34 363 49 92,
  3. adres e-mail: sp53@edukacja.czestochowa.pl
  • Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest za pośrednictwem poczty elektronicznej: bfo@edukacja.czestochowa.pl lub telefonicznie pod numerem 34 370 63 14.
  • Dane osobowe podane przez uczestnika w Karcie zgłoszenia do konkursu lub później w trakcie trwania Konkursu przetwarzane będą w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym, jakim jest organizacja i przeprowadzenie Konkursu oraz publikacja informacji o laureatach Konkursu oraz ich prac na stronie internetowej Administratora (na podstawie 6 ust. 1 lit. e RODO).
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji celu określonego w pkt. 3) Odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości udziału w Konkursie.
  • Dane osobowe będą przekazywane podmiotom uprawnionym do ich przetwarzania na podstawie przepisów prawa lub na podstawie umowy zawartej z Administratorem danych w szczególności podmioty uprawnione do obsługi doręczeń (Poczta Polska, kurierzy itp.), podmioty świadczące usługi doręczenia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (Epuap itp.) podmioty zapewniająca wsparcie techniczne dla użytkowanych systemów informatycznych oraz firma zapewniająca hosting strony internetowej.
  • Dane osobowe uczestników konkursu zawarte w karcie zgłoszenia będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu określonego w pkt. 3, a następnie będą przechowywane w celach archiwalnych zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt, który dostępny jest w sekretariacie szkoły.
  • Na zasadach określonych przepisami RODO przysługuje Państwu prawo żądania od Administratora:
  1. dostępu do swoich danych;
  2. sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;
  3. ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
  4. usunięcia danych osobowych;
  5. prawo do sprzeciwu;
  6. wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel. 22 531 03 00).
  • Państwa dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.

Prawa autorskie i inne

Wysłanie pracy na konkurs oznacza zgodę na publikację imienia i nazwiska zwycięzcy na stronie internetowej organizatora: https://sp53czest.szkolnastrona.pl/index.php

W przygotowaniu do konkursu pomoże zakres wiedzy:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

Organizatorki konkursu:

Jolanta Piasecka – Postawa