podsumowanie działań w pracowni foto-video

"Październik rozpoczęliśmy zajęciami dotyczącymi makrofotografii. Wykonywaliśmy zdjęcia, które później analizowaliśmy pod kątem ich poprawności technicznej. W ramach dokumentacji imprez szkolnych braliśmy udział w pasowaniu pierwszaków na uczniów naszej szkoły (fotografie znajdują się na stronie internetowej).

Wybraliśmy się także na wycieczkę pt. "Śladami Haliny Poświatowskiej": odwiedziliśmy kamienicę, w której urodziła się poetka oraz dom, w którym mieszkała (Dom Poezji - Muzeum Haliny Poświatowskiej przy ul. Jasnogórskiej, po którym oprowadził nas kustosz muzeum, a prywatnie brat wybitnej częstochowianki, p. Zbigniew Myga). Oczywiście zrobiliśmy też przystanek przy ławeczce w III Alei N.M.P. i przy LO im. J.Słowackiego, gdzie uczęszczała Halina.

Efektem naszej wycieczki jest wystawa zrobionych przez nas fotografii, którą można oglądać na łączniku BC naszej szkoły. Dokumentowaliśmy też podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Pamięci Haliny Poświatowskiej" (współorganizowanego przez naszą szkołę).