Innowacja w klasie 2e

"Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość  tworzenia."

(Zulal Ayture-Sheele).

W tym roku szkolnym uczniowie klasy II E biorą udział w innowacji matematycznej „Origami – rozwija i bawi”. Mają oni okazję poznawać nową sztukę, jaką jest origami płaskie z kół i kwadratów. Jest to ciekawa forma pracy, do której wykorzystywane są jedynie koła i kwadraty z prac. Bawiąc się składaniem i wycinaniem papieru wykonaliśmy leśnego muchomorka. Zobaczcie kolorowego papieru. Uprawianie tej sztuki, nie wymaga specjalnych uzdolnień a jedynie precyzji składania i koncentracji. Origami jest zabawą i nauką jednocześnie – sprawia dzieciom dużą radość a zarazem uczy wyczucia estetyki, proporcji i przestrzeni na płaszczyźnie oraz rozwija sprawność manualną. Technika ta jest również doskonałą metodą na sukces, daje satysfakcję oraz motywuje do dalszej pracy. Naszą przygodę z origami rozpoczęliśmy od jesiennych jak łatwo wykonać muchomora z rolki papieru. Rodziców zapraszamy do oglądania galerii. Kolejne prace już wkrótce.

Autor: Katarzyna Węgrzyńska