Dzień Wesołego Plecaka

Dnia 10.04.2024 r. odbyła się w naszej szkole bardzo ciekawa akcja Dzień Wesołego Plecaka.

Zabawa polegała na tym, aby tego dnia przyjść do szkoły bez plecaków, jednocześnie przynosząc wszystkie potrzebne przybory szkolne.
Warto wiedzieć, że Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam po to, aby zwiększyć świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub reklamówkach, bo najzwyczajniej nie stać ich na plecak.
Inwencja twórcza uczniów klas 1 - 3 przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych: Joanna Gradzik, Ewa Szklarek, Małgorzata Krajewska