Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych

Uczniowie klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 .To doroczny Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych będący sportowym świętem aktywności dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami.

W uroczystości uczestniczył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który tradycyjnie objął wydarzenie honorowym patronatem.

Zawodnicy z poszczególnych drużyn brali udział w zabawach sportowych, których celem - przy okazji świetnej rozrywki - jest zmniejszanie zahamowań psychoruchowych oraz polepszenie współdziałania w grupie rówieśniczej. Wśród uczestników nie było przegranych. Jak zgodnie stwierdzono, każdy z biorących udział w tej przyjaznej rywalizacji był jej zwycięzcą. Wydarzenie uświetniły występy dzieci.

Opiekunowie: Elwira Kutera, Izabela Wieczorek, Patrycja Bilicz.