" Z Bolkiem i Lolkiem zwiedzamy Polskę”

23 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie współorganizowane z Biblioteką Pedagogiczną  WOM Częstochowa z cyklu ,,Z Bolkiem i Lolkiem zwiedzamy Polskę”. Tym razem uczniowie klasy 2 C wybrali się na wirtualną wycieczkę do Środy Śląskiej, gdzie razem z bohaterami opowiadania – Bolkiem, Lolkiem i Cysią poszukiwali zaginionego skarbu. Pani Anna Hiller oraz Anna Dąbrowska przeczytały uczniom fragment opowiadania. Ich  spokojny głos i ciekawa interpretacja tekstu skłoniły uczniów do uważnego słuchania oraz solidaryzowania się z bohaterami powieści. Wspólne słuchanie stworzyło poczucie więzi oraz pomogło właściwie pojąć czytane słowo.