Uroczyste pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki.

Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Wydarzenie miało miejsce 14 lutego 2024 r. w sali widowiskowej w pawilonie E i było wydarzeniem programu eTwinning w projekcie "Razem dobrze się czujemy..."/ "Feeling good together...", Europejskiego Tygodnia Kodowania oraz projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek" Instytutu Książki. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie w obecności pań wicedyrektor Edyty Borowieckiej, Lidii Kapkowskiej i Marzeny Milejskiej oraz Katarzyny Lisowskiej, sekretarza Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M.
Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. Otrzymali wyprawki czytelnicze.