„Kleszczoochrona”
2026-05-24
W ramach prowadzonej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kleszczoochrona” uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach z profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”. Akcja była realizowana pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Częstochowie.
Celem kampanii było propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze.
Podjęto wiele działań, które miały na celu utrwalenie zdobytej wiedzy:
- klasy I wykonały prace plastyczne o tematyce związanej z ochroną przed kleszczami, w dowolnej technice: rysunek, figurka kleszcza ulepiona z plasteliny, plakat,
- klasy II wykonały plakaty graficzne w programie Paint,
- klasy III wzięły udział w konkursie wiedzy na temat „Chrońmy się przed kleszczami”,
- zorganizowano zajęcia dla klas III na temat profilaktyki chorób odkleszczowych poprowadzone przez panią Ninę Gałecką-Cichy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.
Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami.
Organizatorzy: S.Curkanow-Ślęzak, M.Dutkiewicz-Vogel, M.Szczurek